Podstawowe informacje

Opłacenie usług

Jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z naszych usług po upływie okresu testowego, pamiętaj aby przed jego zakończeniem opłacić aktywowaną usługę, koniecznie umieszczając na dowodzie wpłaty nazwę opłacanej usługi lub numer otrzymanej faktury pro forma. Wszystkie informacje potrzebne do opłacenia usługi znajdują się na fakturach pro forma, które są automatycznie przesyłane na podany przez Ciebie w formularzu adres e-mail. Jeżeli sobie tego życzysz - poinformuj nas - a prześlemy Ci kopie faktur pro forma na inny adres e-mail lub na numer faksu.

Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym rachunku bankowym w ciągu 24 godzin nastąpi rejestracja domeny i zmiana statusu serwera z testowego na komercyjny, a tradycyjną pocztą zostanie przesłana faktura VAT. Opłaty wyliczane są na zasadzie rocznego abonamentu i uiszczane są z góry. Okres abonamentowy liczony jest od daty zaksięgowania należności na naszym rachunku bankowym.

Jeśli nie zdecydujesz się na opłacenie aktywowanej usługi - zostanie ona automatycznie usunięta po okresie testowym bez żadnych konsekwencji finansowych.
 1. Jak zaktualizować dane do faktury?
  W celu uaktualnienia danych do faktury VAT należy:
  - zalogować się do Panelu Administracyjnego
  - przejść do zakładki "Moje Dane", wpisać prawidłowe dane
  - zatwierdzić zmiany przez kliknięcie w przycisk "Zapisz zmiany"
  lub przesłać dyspozycję zmiany danych do faktury VAT w formie pisemnej faksem na numer 22 349 90 63
  lub e-mailem na adres finanse@alte.pl
 2. Jak mogę opłacić zamówione usługi (domeny/serwery)?
  Zamówione usługi należy opłacić w formie przelewu na rachunek bankowy ALTe.pl.
 3. Na jaki rachunek bankowy należy dokonać przelewu?
  Przedsiębiorstwo ALT
  ul. Jagiellońska 46
  33-300 Nowy Sącz

  BRE Bank SA Wydział Bankowości Elektronicznej mBank
  46 1140 2004 0000 3502 3171 6770

  SWIFT: BREXPLPWMBK
  IBAN: PL46114020040000350231716770
 4. Jak należy zatytułować przelew na rachunek ALTe.pl?
  W tytule przelewu należy podać nazwę domeny/serwera lub numer faktury proforma, na podstawie której jest dokonywana opłata.
 5. Czy można opłacić wiele usług jednocześnie?
  Tak. Wszystkie nazwy domen/serwerów bądź numery faktur proforma powinny zostać podane w tytule przelewu.
 6. Nie prowadzę działalności gospodarczej. Czy otrzymam fakturę VAT?
  Tak, faktury VAT wystawiamy również dla osób fizycznych. Co powinienem zrobić, aby zrezygnować z usługi?
 7. Co należy zrobić, aby po rocznym okresie abonamentowym zrezygnować z usługi?
  Wystarczy sam fakt nieopłacenia przesłanej przez nas e-mailem 21 dni przed wygaśnięciem usługi faktury pro forma, po wygaśnięciu abonamentu serwer lub domena zostaną zablokowane i usunięte.

Własna strona internetowa w kilka minut

Domena internetowa

Aby móc zaistnieć w Internecie, wszelkie działania najlepiej rozpocząć od rejestracji domeny. Domena to unikalny i niepowtarzalny adres identyfikujący użytkowników Internetu. Coraz trudniej jest dzisiaj zarejestrować "dobrą" domenę. Jest coraz mniej wolnych, krótkich i łatwych do zapamiętania oraz marketingowo dobrych nazw. Idealną sytuacją jest, gdy nazwa domeny jest ściśle związana z nazwą firmy, bądź branżą, w której firma prowadzi działalność, a w przypadku osób prywatnych najczęściej rejestrowane są domeny w postaci nazwiska. Największą popularnością cieszą się domeny: .pl, .com.pl, .com, .eu.

Zgłoszenia domeny do rejestracji
 należy dokonać na stronie http://alte.pl/domeny/rejestracja

Na podany w formularzu adres e-mail otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia domeny do rejestracji oraz fakturę pro forma. Od momentu wysłania wniosku domena polska przez okres 14 dni jest zarezerwowana i nikt inny w tym czasie nie może jej zgłosić (rezerwacja nie dotyczy domen globalnych, europejskich i narodowych).

Hosting (serwer WWW / serwer wirtualny)

Następnym krokiem jest wykupienie hostingu (serwera WWW lub serwera wirtualnego). Hosting jest usługą, polegającą na umieszczeniu stron czy aplikacji internetowych na serwerze oraz utrzymywaniu kont poczty elektronicznej.

Aktywacji serwera należy dokonać na stronie http://alte.pl/serwery/aktywacja

Wybrany serwer jest tworzony automatycznie i działa przez 14 dni od chwili wypełnienia formularza. W tym czasie możesz go bezpłatnie przetestować, opublikować własną stronę w Internecie, zapoznać się z funkcjonowaniem naszych narzędzi i podjąć decyzję o zakupie.

Zanim zarejestrujesz domenę Twój serwis WWW będzie aktywny w naszej subdomenie np. twojadres.alte.pl.
Na podany w formularzu adres e-mail otrzymasz wszelkie informacje techniczne na temat aktywowanej przez Ciebie usługi oraz fakturę pro forma.

Projekt strony

Po zarejestrowaniu własnej domeny, gdy już będziesz pewny, że nikt nie zarejestruje jej przed Tobą i aktywowaniu serwera pozostaje wgrać wcześniej przygotowane pliki strony internetowej na serwer za pomocą dowolnego klienta FTP (np. FileZilla).

Jeżeli nie masz jeszcze projektu witryny internetowej, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego Kreatora stron WWW ALTe.pl. Jest to program stworzony z myślą o użytkownikach, którzy chcieliby posiadać własną stronę internetową, jednak nie mają dostatecznej wiedzy, ani umiejętności w dziedzinie tworzenia stron internetowych. Już teraz za pomocą kilku kliknięć myszy możesz stworzyć własną stronę WWW, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Wykonanie Twojej pierwszej witryny zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Kreator stron WWW znajduje się na stronie http://kreator.alte.pl